Description
General Specification
Construction Material
Ceramic
| Installation type | Floor mounted |
| Colour / Finish | White |
Product Specification
Projection (mm)
655mm
| Pan Fixing Kit Included | Yes |
| Toilet Seat Included | No |
| Toilet Pan Height (mm) | 460mm |
| Shape | D-Shape |
| Type | Comfort Close Couple |
| Floor to centre of soil pipe | 180mm |
| Wall to Start of Soil Pipe (mm) | 100mm |
Product Transportation
Barcode: 5060500642105Country of origin: CHCommodity code: 6910100000
Product Measurements
Product Weight (KG): 28Product Width (mm): 363Product Height (mm): 465Product Depth (mm): 610Product Length (mm): 0
Primary Packed Measurements
Packaged Weight: 30Packed Length: 630Packed Width: 380Packed Height: 490
Packaging Weights
Card (kg): 1Paper (kg): 0Wood (kg): 0Plastic (kg): 0
Compliance DOP
HBDOC046 , HBDOC047
Reviews (0)
Be the first to review “Spa Comfort Height Pan” Cancel reply
Shipping & Delivery












Reviews
There are no reviews yet.