Description
General Specification
Construction Material
Ceramic
| Installation type | Floor Mounted |
| Colour / Finish | White |
Product Specification
Projection (mm)
650mm650mm
| Pan Fixing Kit Included | Yes |
| Toilet Seat Included | No |
| Toilet Pan Height (mm) | 455mm |
| Round | Round |
| Type | Comfort Close Couple |
| Floor to centre of soil pipe | 180mm |
| Wall to Start of Soil Pipe (mm) | 170mm |
Product Transportation
Barcode: 5060713720614Country of origin: CHCommodity code: 6910100000
Product Measurements
Product Weight (KG): 24Product Width (mm): 370Product Height (mm): 455Product Depth (mm): 0Product Length (mm): 650
Primary Packed Measurements
Packaged Weight: 25Packed Length: 665Packed Width: 385Packed Height: 470
Compliance DOP
HBDOC102, HBDOC103
Reviews (0)
Be the first to review “Deia Rimless Comfort Height Closed Back Pan” Cancel reply
Shipping & Delivery












Reviews
There are no reviews yet.