Description
General Specification
Construction Material
Ceramic
| Installation type | Floor mounted |
| Colour / Finish | White |
Product Specification
Projection (mm)
510mm
| Pan Fixing Kit Included | Yes |
| Toilet Seat Included | No |
| Toilet Pan Height (mm) | 430mm |
| Shape | Round |
| Type | Back to Wall |
| Floor to Centre of Soil Pipe (mm) | 180mm |
| Wall to Start of Soil Pipe (mm) | 25mm |
Downloads
Datasheet
| Instructions | Downloads |
Product Transportation
Barcode: 5060713720713Country of origin: CHCommodity code: 6910100000
Product Measurements
Product Weight (KG): 20.8Product Width (mm): 365Product Height (mm): 430Product Depth (mm): 0Product Length (mm): 510
Primary Packed Measurements
Packaged Weight: 22.5Packed Length: 525Packed Width: 380Packed Height: 440
Compliance DOP
HBDOC102, HBDOC103
Reviews (0)
Be the first to review “Belini Rimless BTW pan” Cancel reply
Shipping & Delivery









Reviews
There are no reviews yet.