Description
General Specification
Construction Material
Ceramic
| Installation type | Floor mounted |
| Colour / Finish | White |
Product Specification
Projection(mm)
485mm
| Pan Fixing Kit Included | Yes |
| Toilet Pan Height | 455mm |
| Toilet Seat Included | No |
| Shape | D-Shape |
| Type | Back to Wall |
| Floor to Centre of Soil Pipe(mm) | 180mm |
| Wall to Start of Soil Pipe(mm) | 102mm |
Downloads
Datasheet
| Instructions | Downloads |
Product Transportation
Barcode: 5060713720621Country of origin: CHCommodity code: 6910100000
Product Measurements
Product Weight (KG): 25Product Width (mm): 365Product Height (mm): 455Product Depth (mm): 0Product Length (mm): 485
Primary Packed Measurements
Packaged Weight: 26.6Packed Length: 510Packed Width: 390Packed Height: 480
Compliance DOP
HBDOC102, HBDOC103
Reviews (0)
Be the first to review “Deia Rimless Comfort Height BTW Pan” Cancel reply
Shipping & Delivery












Reviews
There are no reviews yet.