Porto Rimless BTW Pan & Seat
$252.00
Porto features a soft square design that would make this a practical, stylish addition to any modern bathroom space.
SKU:
BTW-001
Category: Porto Sanitaryware
Description
General Specification
Construction Material
Ceramic
| Installation type | Floor mounted |
| Colour / Finish | White |
Product Specification
Projection(mm)
500mm
| Pan Fixing Kit Included | Yes |
| Toilet Pan Height | 400mm |
| Toilet Seat Included | Yes |
| Shape | D-Shaped |
| Type | Rimless BTW |
| Wall to Start of Soil Pipe | 110mm |
| Floor to Centre of Soil Pipe(mm) | 185mm |
Product Transportation
Barcode: 5060964932064Country of origin: CHCommodity code: 6910100000
Product Measurements
Product Weight (KG): 25Product Width (mm): 360Product Height (mm): 400Product Depth (mm): 500Product Length (mm): 0
Primary Packed Measurements
Packaged Weight: 26Packed Length: 420Packed Width: 430Packed Height: 520
Reviews (0)
Be the first to review “Porto Rimless BTW Pan & Seat” Cancel reply
Shipping & Delivery









Reviews
There are no reviews yet.