Description
Features And Benefits
Includes D Shape Soft Close Seat
General Specification
Construction Material
Ceramic
| Installation type | Floor mounted |
| Colour / Finish | White |
Product Specification
Projection (mm)
655mm
| Pan Fixing Kit Included | Yes |
| Toilet Seat Included | Yes |
| Toilet Pan Height (mm) | 410mm |
| Shape | D-Shape |
| Type | Close Couple |
| Floor to centre of soil pipe | 180mm |
| Wall to Start of Soil Pipe (mm) | 140mm |
Product Transportation
Barcode: 5060766125459
Product Measurements
Product Weight (KG): 25.85Product Width (mm): 0Product Height (mm): 0Product Depth (mm): 0Product Length (mm): 0
Primary Packed Measurements
Packaged Weight: 27.5Packed Length: 447Packed Width: 630Packed Height: 460
Compliance DOP
HBDOC108, HBDOC109

Reviews (0)
Be the first to review “Spa Rimless Open Back Pan” Cancel reply
Shipping & Delivery












Reviews
There are no reviews yet.